<
 

   Cin Seddi 2003 yılında Ankara’da kurulmuştur. Müziklerinin temelinde rock ile melodik ve modern öğeleri bir araya getiren Cin Seddi, yıllardır sürdürdüğü çalışmalarını yapımcılığını Aykut Gürel’in yaptığı Her Şeye Evet Diyemem adlı ilk albümlerinde topladı. Başta Ankara olmak üzere bir çok ilde, bir çok farklı mekanda, çeşitli  üniversitelerde sahne alarak oldukça çok seyirciye ulaşmış, albüme giden yolda sağlam adımlarla ilerlemişlerdir.
     Cin Seddi, bestelerini  kararlı, sorgucu ve içten beslenen bir yapıya sahip olarak tanımlarken, olaylara dışarıdan bakan yapısı ile değişip dönüşen bu dünyada herkesin şarkılarında kendine ait bir parça bulmasını  ve müziklerinin  ruhuna girilebilmesini    amaçlamaktadır.

    Bir yandan konser ve programlarına devam ederken bir yandan da  Dream dergisi, Yuxexes, Aktuel dergilerinde ve bazı gazetelerin haftasonu eklerinde yer almış olan  Cin Seddi , kurulduklarından beri bestelerini oluşturmayı hiç bırakmamışlar ve  Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği 2007’deki 9. Battle of the Bands yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nü almışlardır. Bunun yanısıra 10. Tuborg ROXY Müzik Günleri’ nde ilk 16 finalistten biri olmuşlar,    2005 yılında Ankara Saklıkent’te düzenlenen 'Rock and Win' yarışmasında ilk 10'a kalmışlardır..Ayrıca 'Hayat ve Aşk'  için çektikleri video klip çeşitli kanal ve programlarda  yayınlanmıştır.  

    Demolarına gösterilen ilgi ile beraber albüm çalışmalarına hız kazandıran ve 2007 Kasım ayından itibaren albüm sessizliğine giren Cin Seddi, Mart 2009'da yayınlanan ilk albümleri Her Şeye Evet Diyemem ile müzik marketlerde yerini almıştır. Cin Seddi, bir çok beste arasından 12 tanesini albüm için seçerek kayıtlarını tamamlamış ve  “Süslü” isimli parçasına klip çekmiştir.

    Tüm söz ve müzikleri Özlem Altınışık ve Uğur Çakar'a ait olan 12 şarkılık Her Şeye Evet Diyemem'in masteringi Him, Nightwish, Amorphis, Sentenced gibi dünyaca ünlü grupların mastering’ini yapmış olan Mika Jussila tarafından Finlandiya’da Finnvox stüdyolarında gerçekleştirilmiştir. Kayıtları ve mixleri Studyo d' de Deniz Durdağ tarafından yapılmıştır. Albümdeki 7 parçada klavyelerde ve elektronik düzenlemelerde 2008 Halıcı Beste Yarışması'nda birinci olan Olcay Demirci eşlik etmiştir. Süslü adlı  parçanın masteringi ise Virus Production’da gerçekleştirilmiştir. Albümün kapak ve artworkleri Mark Erhan Gecim tarafından tasarlanmış olup fotoğraflar ise Ali İnal tarafından çekilmiştir. Yapımcılığı Aykut Gürel’e ait olan Her Şeye Evet Diyemem,  İrem Records etiketiyle yayınlanmıştır.

   
   
 
 
Özlem Altınışık (Vokal)
Tiyatroya ve yazmaya ilgisi olan Özlem, üniversiteye girdiği yıllarda okulun kendi bünyesinde bulunan tiyatro kulübünde çeşitli oyunlarda sahne almıştır. Yönetmenliğini kendisinin yaptığı, günümüzde bile sıkça rastladığımız her şeye evet diyen bir insanın psikolojisi ve hayata bakışı konulu “Yüzleşme” adlı denemesi, Tiyagamm oyuncuları tarafından oynandı. Polifonik Gençlik Korolarına katılan Özlem, 2003 yılından bu yana Cin Seddi grubunda vokal yapıyor ve şarkı sözü yazıyor. Aynı zamanda Kimya Yüksek Mühendisi.
 
Uğur Çakar (Gitar)
12 yıldır gitar çalıyor. Daha önce çalıştığı gruplarda vokal, bas gibi görevler üstlenmiş, besteler yapmış ve bir çok konserler vermiştir. 2003 yılından beri de Cin Seddi’nde gitar çalan Uğur, şarkıların söz,müzik ve düzenlemelerini de yapıyor. Aynı zamanda Mimar.Üç boyutlu görselleştirmeler ve sinema ile yakından ilgili
 
Tunç Apatay (Gitar)
Makina Yüksek Mühendisi olan Tunç, aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalışıyor ve doktora yapıyor. Müziğe 11 yıl önce gitar çalmaya başlayarak adım attı.
 
Burak Sezgin (Bas Gitar)
10 yıldan beri bas çalıyor. Çeşitli gruplarda bas çalan Burak, 2006'da Cin Seddi grubu ile çalışmalarına başlamıştır aynı zamanda Makina Mühendisidir.

Kemal Sözer (Davul)

14 yaşında vurmalı çalgılarla ilgilenmeye başladı. İlerleyen dönemlerde farklı tarzlarda bir çok grup ile sahne çalışmalarını hızlandırdı. Aynı zamanda istatistikçi olan Kemal, 2009 yılında Cin Seddi' ne dahil olmuştur. İstanbul Agop zilleri endorser'ıdır.

 Anasayfa   |   Grup   |   Diskografi   |   Fotograflar   |   Multimedya   |   Forum   |   İletişim 
Copyright 2008 © All rights Reserved.
Designed by Mehmet Akif Akdoğan